Yeni Crossover Skoda Kushaq


Admin

Administrator
Staff member
#1
kushaq-exterior-right-front-three-quarter-15.jpeg

Skoda Kushaq
Yaklaşan orta boy SUV Skoda Kushaq, kısa süre önce Skoda tarafından küresel düzeyde tanıtıldı. Kushaq için fiyatlar büyük olasılıkla Haziran 2021'de açıklanacak ve teslimatların Temmuz 2021'de başlaması bekleniyor.

Kushaq, Hindistan yol koşulları için özel olarak geliştirilmiş ve tasarlanmış Volkswagen’in MQB-A0-IN platformu tarafından destekleniyor. Boyut olarak, model 4.221 mm uzunluğunda, 1.760 mm genişliğinde ve 1.612 mm yüksekliğindedir ve dingil mesafesi 2.651 mm olarak derecelendirilmiştir. Kompakt SUV'nin yerden yüksekliği 188 mm'dir. Dışarıdan Skoda Kushaq, LED farlar, siyah çoklu çıta ızgarası, halojen sis farları, ön ve arkada sahte koruma plakaları, her iki tarafta gövde kaplaması, tavan rayları, 17 inç alaşım jantlar, LED arka lambalar, yüksek monteli entegre stop lambalı bir spoyler ve bagaj kapağına monteli bir plaka girintisi. Ayrıca teklif üzerine bir sunroof olacak. Model, Candy White, Brilliant Silver, Carbon Steel, Honey Orange ve Tornado Red olmak üzere beş renkte sunulacak.

İçeride, yeni Skoda Kushaq, Apple CarPlay, Android Auto ve kablosuz MirrorLink özellikli 10 inç dokunmatik ekranlı bir bilgi-eğlence sistemi, yedi hoparlörlü bir müzik sistemi, havalandırmalı ön koltuklar, arka AC havalandırma delikleri, MID ve mavi arkadan aydınlatmalı, hız sabitleyici, ortam aydınlatması, iki kollu direksiyon simidi, otomatik karartmalı IRVM'ler ve direksiyona monteli kontroller.

Kaputun altında Skoda, Kushaq'ın 1.0 litre ve 1.5 litre TSI olmak üzere iki benzinli motorla çalıştırılacağını doğruladı. Sunulan dizel motor olmayacak. İletim seçenekleri arasında altı ileri manuel, altı ileri otomatik ve yedi vitesli bir DSG ünitesi yer alacak.

Kushaq, markanın 2.0 projesi kapsamında piyasaya sürülen ilk model olacak ve Pune fabrikasında yüzde 95'e kadar yerelleştirme ile yerel olarak üretilecek. Hindistan'da piyasaya sürüldüğünde Kushaq, Kia Seltos, Hyundai Creta, MG Hector, Tata Harrier ve Jeep Compass gibi rakiplere karşı kararlılığını kanıtlamak zorunda kalacak.
 
Top