Yeni 2021 Hyundai i30 N makyajlı satışta


Admin

Administrator
Staff member
#1
Hyundai i30 N facelift 2021.jpg

Hyundai’nin makyajlı i30 N hot hatchback'i şu anda Birleşik Krallık'ta satılıyor ve fiyatı standart otomobil için 33.745 £ ve coupe'den ilham alan Fastback için 34.495 £.

Markanın ilk N performansı olarak lanse edilen i30 N, Koreli firma için büyük bir başarı oldu, onu segmentte ciddi bir oyuncu haline getirdi ve ona Volkswagen GTI için güvenilir bir rakip sağladı.

Hyundai’nin en son i30 N güncellemesi, birkaç stil değişikliği, biraz daha fazla güç ve ekstra 1.950 £ karşılığında alabileceğiniz isteğe bağlı yeni bir sekiz ileri otomatik vites kutusu getiriyor.

i30 N’nin tasarımı eski arabalara göre büyük ölçüde değişmedi. Hyundai birkaç ince revizyon yaptı, daha geniş bir radyatör ızgarası ve yeni bir V şeklindeki aydınlatma imzasıyla bazı yeni LED farlar taktı. Ayrıca, Hyundai'nin yüksek hızlarda otomobilin aerodinamiğini iyileştirdiğini söylediği ön tamponda birkaç ekstra kanat var.

Arkada, hatchback firmanın ticari markası olan üçgen yüksek seviyeli fren lambasıyla donatılmış yeni bir tavana monte spoylere sahip. Arka lambalar ve daha büyük çift çıkışlı egzoz uçları yeni bir eklentidir. Bununla birlikte, Fastback'in arkası, eski modele göre değişmeden kalır.

Hyundai'nin Performans Paketi (Birleşik Krallık'taki alıcılar için mevcut olan tek versiyon) ile donatılmış her i30 N, artık otomobilin ağırlığını 14,4 kg azaltan yeni 19 inç dövme alaşım jantlara sahip. Tekerlekler, yüksek performanslı Pirelli P-Zero lastiklerle sarılmıştır.

Hyundai'nin güncellemeleri içeride biraz daha belirgindir. İ30 N’nin ayarlanabilir sürüş modları için yeniden tasarlanmış bir arayüze sahip yeni bir 10,25 inç bilgi-eğlence sistemi var. Artık sahipler, daha önce olduğu gibi menüler arasında geçiş yapmak zorunda kalmadan, motor, egzoz ve direksiyon ayarlarını örümcek ağı tarzı bir grafikte değiştirebilir. Markanın yakın zamanda piyasaya sürdüğü i20 N'ye benzer bir kurulum.

Yeni bilgi-eğlence ekranı ayrıca gelişmiş bir ses kontrol sistemi ve Hyundai Bluelink'in en son sürümünü getiriyor. İkinci yükseltme, otomobilin her sürücüsü için canlı park bilgileri, son kilometre navigasyonu ve kullanıcı profilleri gibi bir dizi bağlı hizmet ekler.

Hyundai ayrıca isteğe bağlı bir ekstra olarak bazı yeni N Hafif Spor Koltukları da piyasaya sürdü. Yükseltme maliyeti 600 sterlin ve aracın standart sandalyelerini 2,2 kg tasarruf sağlayan bazı hafif çanak koltuklarla değiştiriyor. Deri ve Alcantara ile süslenmişlerdir ve koltuk başlıklarında ışıklı N rozetleri bulunur.

Daha önce olduğu gibi, i30 N 2.0 litrelik turboşarjlı bir benzinli motorla çalışıyor, ancak güç 273 bg'den 278 bg'ye yükselirken, tork 39 Nm artarak toplam 392 Nm'ye yükseliyor. Alıcılar isteğe bağlı bir ekstra olarak sekiz ileri çift kavramalı otomatik seçebilse de, altı ileri manuel şanzıman standart ayar olarak kalır.

DCT'nin birkaç benzersiz özelliği vardır. Birincisi, tahrik torku kaybını azaltmak ve performansı artırmak için vites büyütme sırasında motor devrini korumaya yardımcı olan "N Power Shift" tir. İkincisi - Hyundai'nin "N Grin Shift" dediği şey - "NGS" etiketli direksiyon simidine monte edilmiş bir düğmeyle erişiliyor.

Buna basın ve i30 N’nin tüm değişken parametreleri 20 saniye boyunca en agresif ayarlarına getirilir. Bu, daha yüksek motor gücü, daha hızlı vites geçişleri ve bir overboost işlevinin bir güç sağlamak için etkinleştirildiği anlamına geliyor
 
Top