Üçüncü nesil ( Typ 5F; 2012 — halen devam ediyor)

Arabadelisi

Well-known member
#1
León'un üçüncü nesli, Volkswagen Group'un en yeni MQB platformuna dayanıyor .

Önceki nesile kıyasla, León Mk3 5 cm (2 inç) kısalmakta ve 90 kilograma kadar daha hafiftir; bununla birlikte, dingil mesafesi 5,8 cm (2,3 inç) uzatıldığından, ön ve arka yolcular için daha geniş bir omuz odasına, daha fazla arka ayak odasına ve 380 litre (13 cu ft) önyükleme alanına sahip olan daha geniş bir odanın bulunduğu daha geniş bir kabine sahiptir. Otomobilin ilk resmi bilgileri ve resimleri 16 Temmuz 2012'de yayınlandı, ancak birkaç ay sonra halka açıklanmasına rağmen Eylül ayındaki 2012 Paris Otomobil Fuarı'nda görüldü. Bu Leon'u MQB platformuna dayanan ikinci araba yapıyor.

Sürücü diz hava yastığı gibi yeni bir güvenlik ekipmanı ve bir kazadan sonra ikinci bir çarpışmayı önlemek için bir kazadan sonra otomatik olarak aracı frenlemek için (genellikle standart olarak) çok çarpmalı bir fren sistemi de dahil olmak üzere bir dizi yeni güvenlik sistemi bulunuyor . tutma görevlisi ve sürücü yorgunluğu tespiti . Fren sistemi bir tepe çalıştırma asistanı içerir.

İç mekanda, Volkswagen Golf'te ve ayrıca ortam aydınlatmasında kullanılan bazı yakınlık algılayıcılarına sahip 5.8 inçlik bir dokunmatik ekran bilgi eğlence ekranına sahip olan sürücü odaklı bir orta konsol var .

Sınıfında ilk kez mevcut olan yeni bir özellik, tam ışın asistanı ile birlikte isteğe bağlı tam LED farlardır . Tam LED farlar, geliştirilmiş aydınlatma, gün ışığına yakın renk sıcaklığı, daha düşük enerji tüketimi ve daha uzun servis ömrü gibi standart halojen ampullere göre sayısız avantaj sunar. Ön sis farları viraj alma özelliği içerebilir.

Yüksek özellik ayrıca sürücünün dört farklı sürüş ayarı arasından seçim yapmasını sağlayan yeni bir "SEAT Sürücü Profili" sistemine de sahiptir: eco, normal, sport ve kişisel ayar. Bu sistem motorun, direksiyonun ve DSG şanzımanın davranışını kontrol eder. Ek olarak, 1.8 TSI 180PS ve 2.0 TDI 184PS motor donanımlı modeller, motor seslerini bir ses aktüatörü ile ve ayrıca iç ortam aydınlatmasını beyaz (normal, eko ve bireysel) ve kırmızı (spor) arasında değiştirecektir.

SEAT, 2012 yılının başlarında aralığın beş kapılıya ek olarak ilk kez üç kapılı ve arazi modellerini içereceğini açıkladı.

Eylül 2013'te SEAT, Frankfurt Otomobil Fuarı'nda Leon ST'yi (emlak modeli) resmen açıkladı . Leon ST, Leon'un azami yük kapasitesini 1470 litreye uzatıyor ve Avrupa'da üç farklı versiyonda ve on bir farklı motor seçeneğinde mevcut. 23 Haziran 2014 tarihinde SEAT, Léon ST'nin X-PERIENCE adlı off-road versiyonunu açıkladı .
 
A

aykut

Guest
#2
leon ve golf arasında kaldım tavsiyeleriniz nedir acaba leonun en fulunu alabiliyorum golf ise trendline acil yarımlarınızı bekliyorum
 
Üst