Toyota RAV4 Beşinci nesil (XA50; 2018 – günümüz) İnceleme

#1
Beşinci nesil RAV4, Mart 2018'de New York Uluslararası Otomobil Fuarı'nda giriş yaptı . Tasarım, Aralık 2017 Los Angeles Auto Show'da gösterilen FT-AC konsepti ile önizlendi . Sekizinci nesil Camry , beşinci nesil Avalon ve yedinci nesil Lexus ES ile de paylaşılan önden çekişli Toyota Yeni Küresel Mimari (TNGA-K) platformuna dayanacak . Hem 4 silindirli benzinle çalışan hem de benzinle çalışan elektrikli hibrit ( Hybrid Synergy Drive ) çeşitleri mevcut kalacaktır.

LE, XLE, XLE Premium, Adventure ve Limited modellerini içeren beş benzin varyantına ve LE, XLE, XSE ve Limited modellerini içeren dört hibrid değişkene sahip olacak. Hem Adventure hem de Limited sınıflarında, Arkadan Çekmeli Kesmeli Dört Tekerlekten Çekişli Tork Vektörü olacaktır. Motor benzinli modellerde beygir gücünü% 15'e kadar artıran 8 vitesli Doğrudan Vites Otomatik ile eşleştirilmiş 2.5L'lik bir inline-4'tür. Multi Terrain Select, operatörlere kum, çamur, kaya veya kir sürerken çekişi en üst düzeye çıkarma yeteneği sağlayacak. Entune 3.0 ile 7 inçlik çoklu dokunmatik ekran Apple Carplay , Amazon Alexa , JBL Ses Sistemi ve WIFI Hotspot ile birlikte mevcut. QI olacak5 adede kadar USB Bağlantı Noktası ile Kablosuz Şarj. En çok eş zamanlı Toyota modelleri gibi, Toyota Safety Sense 2.0'a sahip olacak .

ABD'de, beşinci jenerasyon RAV4 benzin modeli şu anda 2019 model yılı için Aralık 2018'den beri mevcuttur. Hibrit model Mart 2019'da satışa sunulacak.

İrlanda, beşinci nesil RAV4'ün Hibrit versiyonunu 2019 teslimi için Aralık 2018 sonunda teslim edilen ilk pazardı. 2WD Aura, Luna, Sol ve Sport, daha sonra 2019'da mevcut olan Platinum ve AWD çeşitleriyle ön sipariş vermek için hazırdı.

Beşinci nesil RAV4 ayrıca 10 Ocak 2019'da Singapur Otomobil Fuarı'nda Singapur'da başlatıldı .

ToyotaRav45.jpg
 
Üst