Toyota, Hidrojen Motor Teknolojileri Geliştiriyor


Admin

Administrator
Staff member
#1
Toyota, Motor Sporları Yoluyla Hidrojen Motor Teknolojileri Geliştiriyor
Toyota City, Japonya, 22 Nisan 2021 ― Toyota Motor Corporation (Toyota) bugün, karbonsuz bir mobilite toplumuna ulaşmak için bir hidrojen motoru geliştirdiğini duyurdu. Motoru, Toyota's Corolla Sport'u temel alan bir yarış aracına kurdu ve 21 Mayıs'ta Hankook Tarafından Desteklenen Super Taikyu Series 2021'den başlayarak ORC ROOKIE Racing afişi altında yarışmaya girecek.NAPAC Fuji Super TEC 24 Saat Yarışı - 23.
Toyota, geliştirilmemiş hidrojen motorunu zorlu motor sporları ortamında honlayarak, sürdürülebilir ve müreffeh bir mobilite toplumunun gerçekleştirilmesine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Süper Taikyu Serisi yarış
Hidrojen motorunun görüntüsü
Toyota'nın Mirai'si gibi yakıt hücreli elektrikli araçlar (FCEV'ler), bir elektrik motoruna güç veren elektrik üretmek için hidrojenin havadaki oksijenle kimyasal olarak reaksiyona girdiği bir yakıt hücresi kullanır. Bu arada, hidrojen motorları, benzinli motorlarda kullanılanlardan modifiye edilmiş yakıt besleme ve enjeksiyon sistemlerini kullanarak hidrojenin yanması yoluyla güç üretir. Ayrıca benzinli motorlarda olduğu sürüş esnasında motor yağı dakika miktarlarının yanma haricinde hidrojen motorları sıfır CO yayan 2 , kullanım sırasında.
Hidrojen motorlarında yanma, benzinli motorlara göre daha hızlı gerçekleşir ve bu da iyi bir tepkisellik özelliği ile sonuçlanır. Hidrojen motorları mükemmel çevresel performansa sahip olmanın yanı sıra, sesler ve titreşimler de dahil olmak üzere sürüş keyfini aktarma potansiyeline de sahiptir.
Toyota, uzun süredir motor teknolojisindeki yeniliklerle uğraşmaktadır. Ayrıca geçtiğimiz Eylül ayında lanse ettiği GR Yaris ile motor sporlarına katılarak geliştirmeye devam ettiği teknolojileri üretim araçlarına da uyguluyor. Ve güvenlik söz konusu olduğunda Toyota, yakıt hücreli araçların geliştirilmesi ve Mirai'nin ticarileştirilmesi yoluyla biriktirdiği teknolojileri ve know-how'ı uygulamayı planlıyor.
Fukushima Eyaleti, Namie Kasabasındaki Fukushima Hidrojen Enerjisi Araştırma Sahası'nda üretilen * hidrojen kullanılarak yapılan yarışlar sırasında bugün duyurulan hidrojen motorlu yarış aracı için planlar planlanıyor . Toyota,hidrojen kullanımını teşvik ederek hidrojen altyapısını genişletmeyi hedeflerken, ilgili tüm taraflarla birlikte Tohoku bölgesinin ekonomik olarak iyileştirilmesi ve yeniden canlandırılması için çabaları ilerletmeyi planlıyor.
Toyota, karbon nötrlüğüne ulaşma yolunda, FCEV'lerin ve çok sayıda diğer yakıt hücresi ile çalışan ürünün yaygınlaştırılması yoluyla hidrojen kullanımını teşvik etme gibi çabalarını güçlendiriyor. Toyota, hidrojen motoru teknolojilerini motor sporları aracılığıyla daha da geliştirerek, hidrojen temelli daha da iyi bir toplum gerçekleştirmeyi hedefliyor.
Motora genel bakış
Yer değiştirme 1.618 ccTür Ara soğutuculu sıralı 3 silindirli turboKullanılan yakıt Sıkıştırılmış hidrojen
* Yeni Enerji ve Endüstriyel Teknoloji Geliştirme Örgütü (NEDO) ve Japonya Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı ile işbirliği içinde


Toyota Motor Corporation, herkes için hareketlilik sağlayarak mutluluk yaratan yenilikçi, güvenli ve yüksek kaliteli ürünler ve hizmetler geliştirmek ve üretmek için çalışmaktadır. Gerçek başarının müşterilerimizi, ortaklarımızı, çalışanlarımızı ve içinde faaliyet gösterdiğimiz toplulukları desteklemekten geldiğine inanıyoruz. 80 yılı aşkın bir süre önce 1937'de kurulduğumuzdan beri, daha güvenli, daha yeşil ve daha kapsayıcı bir toplum arayışında Yol Gösterici İlkelerimizi uyguladık. Bugün, bağlantılı, otomatikleştirilmiş, paylaşılan ve elektrikli teknolojiler geliştiren bir mobilite şirketine dönüşürken, herkesin özgür olduğu daha iyi bir dünyanın gerçekleştirilmesine yardımcı olmak için Yol Gösterici İlkelerimize ve Birleşmiş Milletler'in Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin birçoğuna sadık kalıyoruz

SOURCE :global.toyota/en/
 
Top