Tata Manza Hakkında


Arabadelisi

Well-known member
#1
ndigo Manza 14 Ekim 2009'da piyasaya sürüldü. [4] Varyant, Tata Motors'un 2007 Cenevre Otomobil Fuarı'nda Elegante Concept adlı prototip formunda sergilendiği Tata X1 platformunu temel alıyor . Rs 4.8 lakhs ve Rs 6.75 lakhs arasında fiyatlandırılır. Lansman, 2007 Tata Indigo’nun sona ermesine ve Indigo XL’in bir filo / taksi aracı olarak yeniden konumlandırılmasına denk geldi. Indigo Manza, ön SRS hava yastıkları, EBD'li ABS; Gösterge paneline entegre edilmiş bir ses sistemi, otomatik klima kontrolü, deri döşeme, elmas biçimli alaşım jantlar ve 500 litrelik bir bagaj. Otomobil, tüm boyutlarda 2007 Indigo'dan daha büyük.

Otomobil, Fiat kaynaklı Bharat Stage-IV uyumlu motorlarla çalıştırılmaktadır. Bunlar arasında 1.4L Fiat FIRE benzinli motor ( Safire olarak yeniden markalı ) ve değişken türbin turboşarjlı ( Quadrajet 90 olarak yeniden markalanmış ) 1.3L MultiJet common-rail dizel motor bulunmaktadır . Her iki motorda da 90 HP güç çıkışı var.

2011 yılında Tata Motors, Tata Manza Elan adında yüksek kaliteli bir model başlattı. Bu araba İtalyan deri döşemeyi ve geri vites park sensörlerini sundu. Aynı zamanlarda Tata Motors, Indica Vista'nın yeni bir versiyonunu piyasaya sürdü (zamanla, aynı X1 platformuna rağmen, önemli ölçüde farklı gövde panelleri ve lamba kümeleri içeriyordu). 2011 Indica Vista “Sedan-sınıfı” çoğunlukla Indigo Manza ile aynı ön panel kaplaması, ızgara ve far kümelerini içeriyordu, kaputun altında olmasına rağmen, 1.3L Multijet dizel motorun 75 beygirlik bir versiyonunu kullandı
2012 yılında, Tata Motors, Tata Manza'nın “Kulüp sınıfı” olarak adlandırılan tüm varyantlarda bir tasarım yenilemesi başlattı. 2 tonluk gövde renkleri (gövdenin geri kalanına karşılık gelen çatı rengi ile), güncellenmiş dış krom ekler, 16 kollu alaşım jantlar, daha yeni 2 tonluk "Sahara Bej" veya siyah İtalyan deri döşemeli "Siyah Erik" iç dekorasyonlar sundu. üst seviye EXL varyantında; Krom ekli iç ambalaj, deri sarılmış vites kolu ve Blaupunkt kaynaklı bilgi-eğlence sistemi, 6 inç gerçek renk dokunmatik ekran, MapMyIndia kaynaklı GPS uydu navigasyon yazılımı ve DVD video oynatma (yalnızca araba kullanılırken kullanılabilir) sabit)..
 
Top