Subaru BRZ'ye Genel Bakış


#1
BRZ'nin adı üç elementten geliyor: B oxer motoru, R kulak tekerleği sürücüsü ve zirve için duran Z. Subaru BRZ, ön panodaki 86 tasarımından farklı bir ızgara ve far tertibatı ile farklı bir ön çamurluk hava deliği ile farklı. BRZ'nin ızgarası Toyota'nın yamuğuna kıyasla altıgen şeklindedir. BRZ, far tertibatında bir LED park lambası sargısı sunarken gündüz farları tamponun içine entegre edilmiştir. Subaru'nun süspansiyon düzeni Toyota'dan farklı. Japon Toyota 86 gibi, Subaru da çoğu iç konforu olmayan ve 16 inç çelik jant kullanan bir RA temel modeli sunuyor; 86 RC'den tek farkı, BRZ RA'nın tamponlarının gövde ile aynı renge boyanmasıydı. İki ana trim seviyesi sunulur: Kuzey Amerika'da Premium olarak bilinen R trim ve Kuzey Amerika'da Limited olarak bilinen S trim. Avrupalı ve Avustralyalı BRZ'ler bir Toyota stereo ünitesi sunarken, Japon ve Kuzey Amerika araçlarında Subaru ünitesi kullanılıyor. Avustralya BRZ'leri başlangıçta yalnızca çevrimiçi olarak satılıyordu.

2013 yılında Subaru, STI tarafından ayarlanan Japon pazarı için bir BRZ tS modelini tanıttı. TS modelinde yeni bir direksiyon simidi, ön koltuk, göstergeler ve Alcantara aksanları da dahil olmak üzere iç değişikliklerle birlikte geliştirilmiş süspansiyon düzeni, 18 inç gümüş BBS jantlar , STI kaporta ve ön spoiler, daha büyük tahrik mili ve Brembo frenler bulunur. Bir tS GT Paketi, Recaro koltukları, siyah BBS tekerlekleri ve ayarlanabilir karbon fiber arka kanat içerir. TS toplam 500 ünite ile sınırlıdır, maksimum 250'si GT paketidir. 2015 yılında, benzer bir piyasaya benzer birimler yalnızca Japonya'da tekrar satıldı.

2014 yılında, MY15 Toyota 86 GTS’nin değişiklikleriyle uyumlu olarak değişen değişikliklerin bir parçası olarak, Subaru BRZ’de yeni bir anahtarlık ve 'WR Blue Pearl' metalik cila dahil iki yeni renk bulunuyordu. Ayrıca, Subaru ayrıca Amerika Birleşik Devletleri ve Avustralya pazarları için özel baskılar başlattı. Eski için, bin BRZ Serisi. Mavi baskılar ek ücret karşılığında pazarlandı, yarısı Mavi İnci'ye , diğer yarısı Kristal İnci Beyazına boyandı. Bu model STI gövde kiti parçaları, 17 inç STI siyah alaşım jantlar ve kırmızı fren kaliperleri içeriyordu. Avustralya için, Subaru, Özel Maliyet olarak bilinen benzer bir değişkeni de ek bir maliyetle piyasaya sürdü. Motor kaputu, bagaj kapağı ve tavan boyunca çizgiler vardı; 17 inç STI siyah alaşım jantlar; STI bagaj spoyleri artı spoiler altında ön, yan ve arka taraf; bir arka difüzör ve bir düğme marş düğmesi. Mevcut her BRZ boya renk tonunda mevcuttu.

Subaru, 2015 yılında WRX, WRX STI ve BRZ modelleri arasında sınırlı sayıda Hyper Blue serisini piyasaya sürdü . Avustralya'da, BRZ yalnızca manuel şanzımanlı 50 ünite ile sınırlıydı. Bu sınırlı sayıda, adı geçen mavi boya ve bir dizi başka kozmetik yükseltmeler bulunur.

Şubat 2018'de, Subaru of America, Heritage Blue dış renkleri, saten krom dış kaplamaları ve rozetlerini içeren Sınırlı döşeme seviyesine dayanan sınırlı sayıda SOA 50. Yıldönümü baskısı BRZ yayınladı; ve SOA 50. yıldönümü amblemi. İç kısımda kontrast gümüş dikişli siyah döşeme; gümüş emniyet kemerleri; 50 nci yıldönümü logosu ön koltuklara ve halı döşeli paspaslara işlendi. Sadece 250 tane yapıldı.

SubaruBrz.jpg
 
Top