Sırada Olası bir Lastik Sıkıntısı mı?


Admin

Administrator
Staff member
#1
lastik istiflemeye başlamayın, ancak Çin'den aşırı yüksek lastik talebi var .kauçuk ağacı dikimini etkileyen COVID kısıtlamaları ve nakliye konteynırlarının eksikliği, küresel sorun potansiyeli oluşturdu.
lasitk.jpg

  • Dünya da henüz bir lastik sıkıntısı olmadığını hemen belirtmek fayda var
  • Bununla birlikte, geleceğe dönük olarak ,yakın gelecekte otomobil endüstrisini vuracak tüm parçaları yerinde.
  • Şimdilik, Continental, Goodyear ve Bridgestone gibi lastik şirketleri, yeterli arza sahip olduklarını ve üretimin ilerlediğini söylüyor.
Endişelenecek bir otomobiliniz varsa, otomobil endüstrisinde ihtiyaç duyulan bu olmazsa olmazı takip edin Otomobil üretim fabrikalarında baş ağrısına neden olan şeylerin bitmek bilmeyen listesinde — COVID önlemleri; yarı iletken yonga sıkıntısı ; kamyon ve tanker şöförü azlığı bile bu yaz benzin sıkıntısı anlamına gelebilir - ve lastiği buna ekleyebiliriz . Henüz tam anlamıyla bir sorun değil, ancak lastik üreticileri duruma göz kulak oluyor.

Bloomberg.com çoğunlukla Güneydoğu Asya'da yetişen kauçuk ağaçlarından gelen doğal kauçuğun tedariğinin zorlaşmaya başlayacağını söyledi . Bunun birkaç nedeni var, ancak asıl neden, arzın son zamanlarda yüksek olması ve COVID-19 nedeniyle kauçuk üreticileri,her sene yaptıkları gibi yeni kauçuk ağaçları dikemediler. Bu ağaçların olgunlaşması yedi yıl sürdüğü ve yaprak hastalıkları ve su baskınları mevcut kauçuk tedariğini sağlayan ağaçları etkilediğinden, arz düşüyor. Dünyadaki en büyük doğal kauçuk tüketicisi olan ve diğer büyük endüstriyel ülkelerden öncesalgını atlatan Çin'den gelen bu yüksek talebi ve nakliye konteynırlarının eksikliğini ekleyince ve tahmincilerin de sorun olarak gördiğü bir durum. ufukta. Bloomberg'e göre kauçuk fiyatları Şubat ayında dört yılın en yüksek seviyesini vurdu.

Haber raporları, yerli lastik üretiminin şimdilik hali hazırda kalan kauçuk tedarikiyle planlandığı gibi devam ettiğini gösteriyor. Continental, Güney Carolina merkezli Post and Courier'e şu anda "yaygın bir kıtlık" görmediğini söyledi. Bir sözcü, "Bu üründe doğal iniş çıkışlar her zaman var, ancak kısa vadede büyük bir kıtlık yok" dedi.

Goodyear, CNBC.'ye benzer bir açıklama yaparak, "Şu anda doğal kauçukta tedarik kısıtlamaları yaşamıyoruz. Geçen yılın sonlarında sektördeki yükseliş sırasında sıkışık tedarik yaşarken, Goodyear'ın kauçuk tedarikinin fabrikamızın ihtiyaçlarını karşılamasını sağlayan proaktif önlemler aldık" dedi.
 
Last edited:
Top