Road Master 1940-1941


Arabadelisi

Well-known member
#1
1940 yılında 80 Serisi Sınırlı olarak değiştirildi. Roadmaster adı, yeni bir Seri 50 Süper ile aynı anda tanıtılan yeni Seri 70'e aktarıldı . Roadmaster, son teknoloji ürünü bir "torpido" C gövdesi içeriyordu . 1940 Buick Roadmaster'ın Süper, Cadillac Serisi 62 , Oldsmobile Serisi 90 ve Pontiac Torpedo ile paylaştığı yeni C gövdesi, 5 "daha geniş olan omuz ve kalça odasına sahipti, koşu panolarının ortadan kaldırılması ve dış tasarım aerodinamik ve 2-3 "daha düşüktü. Kolona monteli bir vites kolu ile birleştirildiğinde, otomobiller gerçek altı yolcu konforu sağladı. Bu değişiklikler Cadillac Altmış Özel'den açıkça etkilenmiştir .

1940 Roadmaster'ın daha kısa bir dingil mesafesi vardı, daha hafifti ve önceki yılın modelinden daha ucuzdu. Resmi ve fastback sedanlar gitti, ancak ilk defa saygın bir 3.991 birim satan 2 kapılı bir kupası mevcuttu. Ayrıca bu yıl için yeni olan Brunn'ın otobüs yapım firmasından 70, 80 ve 90 Serisi için özel gövdeli Buicks tasarlaması istendi. Açık bir kasaba olan 1940'ta gerçekten sadece bir Roadmaster örneğinin üretildiği bilinmektedir. araba şaşırtıcı bir şekilde Townmaster olarak adlandırılmaz. Genel satışlar 18.345’ten fazla üçe katlandı.

1941 için stil değişiklikleri mütevazıydı, ancak kaputun altındaki değişiklikler büyüktü. Sıkıştırma oranı 6.6: 1'den 7.0: 1'e yükseltildi, "türbülatör" pistonları yeniden tasarlandı, önceki tip için daha küçük bujiler değiştirildi ve "Bileşik Karbürleşme" tanıtıldı. Bileşik Karbüratör, modern dört varil karbüratörün öncüsü ve ikiz iki varil karbüratörden oluşuyordu. Bir ünite her zaman çalıştı, diğeri sadece sert ivmelenme altında çalışıyordu. Yeni motor 165 beygir gücü sağladı. Üst düzey bir Packard'dan beş beygir gücü , herhangi bir Cadillac'dan 15 ve en büyük Chrysler'den 25 daha fazla olan bu otomobil, bir Amerikan otomobilinde mevcut olan en güçlü motordu.

Bu yıl için yeni bir bodystyle, 1.845 adet satan 2 kapılı bir üstü açılabilir araçtı. Ayrıca bir Brunn tasarlanan Cabrio üretildi, ancak araçta ortaya çıkamayan 3.500 $ 'lık gerçek siparişlerde fiyat verildi. Toplam satış 15.372 de saygınlığını korudu.
 
Top