Renault Modus'a Genel bakış


#1
Renault Modus bir oldu , mini MPV Fransız üretici tarafından üretilen Renault içinde Ağustos 2004 Aralık 2012 Valladolid , İspanya . Prodüksiyon versiyonu, 2004 Cenevre Otomobil Fuarı'nda sunulan aynı isimdeki konsept otomobiline çok benziyor . Temel olarak Clio III'ün daha uzun boylu bir versiyonudur ve platformunu ve motor serisinin çoğunu üçüncü nesil Clio'yla paylaştı .

Renault Grand Modus olarak daha büyük bir dingil mesafesi modeli üretildi . Başlangıçta "için daha yüksek menzilli alternatif olarak pazarlanan Twingo ve Clio ", bu pratikliği ve daha büyük çok yönlülüğünü sağlamak amaçlanmıştır Renault Scénic da daha az alanda. Modus estiren Clio platformu aynı zamanda mevcut yol açtı Nissan Micra ve monospace akrabası, Nissan Note .

Şubat 2012'de, Renault Modus, durdurulan Espace , Kangoo , Laguna ve Rüzgar satırları Birleşik Krallık .

Tasarım özellikleri

Triptik Sistem olarak pazarlanan Modus'un arka koltukları önceden ayarlanmış dört konumlu kayar raylara monte edilir. En arkadaki iki pozisyonda koltuklar, artmış bacak, kalça ve omuz odasına sahip iki kişi için yapılandırılmıştır. İleri pozisyonlardayken, üç yolcu için yapılandırılmış, kargo kapasitesini arttırmıştır.

Modus'un koltuk temelli bir diğer özelliği de “Stay Put” sistemi. Ön yolcu koltuğunun tabanı bir eşya gözü ortaya çıkarmak için yukarı katlanır. Modus'un isteğe bağlı bir özelliği, bagaj kapağının ortasında arka camın altındaki bir açılır açıklık olan bir yükleme oluğudur .

Tüm sürümlerde renk kodlu tamponlar, Perspex 'cam' gösterge çerçevelerini, revize edilmiş yan kapı pervazlarını ve tüm spesifikasyon seviyelerinde güncellenmiş iç döşemeleri içeren, 2007 yılında Avrupa'da yüzlü bir Modus piyasaya sürüldü.
 

Latest posts

Top