Renault Megane 2022 e Tech


Admin

Administrator
Staff member
#1
renault-megane-evision-concept_100765488_h.jpgRenault, Perşembe günü aracı Megane E-Tech Electric olarak doğruladı.

2022'den itibaren Renault'nun faaliyet gösterdiği pazarlarda satışa çıkacak ve beraberinde Fransız markası için yeni bir logo da tasarladı. Aşağıdaki teaser, aracın arkasını ve yeni logoyu göstermektedir.

Gösterge paneli görevi gören dijital bir ekran ve bilgi-eğlence merkezi olarak ikinci bir ekran ile neyin dijital bir gösterge olabileceğine dair ipuçları veriyor.

Megane E-Tech Electric, Renault Nissan Mitsubishi Alliance'ın gelecekteki pilli elektrikli araçları için CMF-EV modüler platformunu temel alan kompakt bir yol alma projeesi. Platformun yerel olarak Nissan'ı Ariya küçük crossover'ında bu yıl 2022 modeli olarak piyasaya çıkacağa benziyor.

20232.jpg

Aracın uzunluğu yaklaşık 165 inç olmalıdır, bu da onu mevcut Megane hatchback ile benzer halde . Ancak araç, mevcut Megane'nin yerine koymak haksızlık olur. Intead, genişletilmiş bir Megane ailesinin bir parçası olmuş durumda.

Megane E-Tech Electric, Renault'da çalışmakta olduğunu bildiğimiz tek elektrikli araç değil. Fransız otomobil üreticisi ayrıca , Ocak ayında tanıtılan ve klasik R5'in (ABD'de LeCar olarak bilinir) ruhani halefi olarak bilenen 5 Prototipi tarafından önizlenen bir alt kompakt kapak geliştiriyor .


#renault.com#REnaultMegane2022#MeganeeTecH
 
Top