Renault Kadjar'a Genel Bakış


#1
Renault Kadjar bir olan kompakt SUV ( J Fransız otomobil üreticisi itibaren) Renault Genişletilmiş Tutma sistemi veya tam dört çekişli iki çekişli seçeneği ile sunulan,. Renault Kadjar, 2015 Cenevre Otomobil Fuarı'nda , Nisan 2015’te Avrupa'da ve 2016’da Çin'de satışlarla başladı .


Kadjar , ön ve dört tekerlekten çekişe izin verecek olan Nissan Qashqai ile aynı Renault-Nissan Ortak Modül Ailesi platformunu paylaşıyor . Renault R-Link 2 bilgi-eğlence sisteminin en son versiyonu (ses kontrolü, navigasyon, Bluetooth ve radyo), motor durdurma başlangıcı, acil durum fren yardımcısı, şerit kalkış uyarısı ve trafik işareti tanıma ile hız sınırı uyarıları, 360 ile sunuluyor. derece sensörler, geri görüş kamerası ve ahizesiz park sistemi.

Renault Kadjar, CAP Automotive Experts tarafından sınıfının en iyi satış değeri olarak verildi.

108 beygirlik 1.5 litre dizel, 99g / km CO2 emisyonu ve 74.3mpg yakıt ekonomisi ile sunulan en ekonomik modeldir. Nihai performans rakamları henüz doğrulanmadı, ancak Qashqai ile aynı seviyeleri sunuyor ve 11.9 saniyede 0-62 mil (s / 100 km / s) geliyor.

128 beygirlik 1,6 litrelik dizel motor, 0-9 mil / saatten (100 km / s) 9.9 saniyede çıkmakta, 115g / km ve ortalama 64mpg yaymaktadır. Performans ve ekonomi rakamlarının hem otomatik hem de manuel versiyonlarda büyük ölçüde benzer olduğu söyleniyor. 4WD versiyonu biraz daha yüksek emisyona sahip. Bir 128 bhp 1.2 TCe benzin modeli de sunulmaktadır.

Renault, Kadjar adının iki kelimeye dayandığını iddia ediyor: Kad dört tekerlekli bir araca gitmek için dörtlü bir esin kaynağı oldu ve Jar, çevikliği temsil eden ve aniden bir yerden ortaya çıkan Fransızca sözcükleri çevik ve jaillir olarak hatırlıyor. Renault, kurumsal web sitelerinin blog bölümünde Kadjar ismiyle ilgili daha ayrıntılı bir açıklama yaptı.

Ancak alakasından Qashqai noktalarla olan ilişkisi Qajars veya Fransızca Kadjars içinde. Nasser Ed-Din Şah’dan bu yana Pers’in Kaar shahları isimlerini batı senaryoda Fransızca’da yazdı: Kadjar. Bu ilişki, birçok mesleki ve sosyal medyada, yaygın olarak tarafsız bir biçimde ancak bazı durumlarda biraz hevesli bir biçimde kaydedilmiştir. Ayrıca, politik olarak kızgın bir patlama meydana geldi.

İki İranlı kaynağa göre, Mozaffar ad-Din Shah Qajar İran Kralı (1853-1907), 1900'de Avrupa'da seyahat ederken Belçika'da iki Renault aracı aldı ve İran'a teslim ettirdi. Bunlar İran'daki ilk otomobiller olacaktı.

Otomobil, 2018 yılında, bir sonraki yıl bir süre sonra yeniden modellenmiş otomobilin üretimiyle bir facelift aldı. Eskiyi değiştirmek için dört yeni motorla, dış tasarımda bir değişiklik ve öğeler için daha fazla alan içeren güncellenmiş bir iç mekan, güncellenmiş bilgi-eğlence sistemi ve iklim kontrolünde bazı küçük değişiklikler.

REnaultKadjarr.jpg
 

Latest posts

Top