Porsche Macan'a Genel Bakış


#1
Porsche Macan (Tip 95B) beş kapı lüks crossover SUV Alman otomobil üreticisi tarafından üretilen Porsche Bu inşa edilmiştir, 2014 yılında Leipzig , Almanya. Macan ürün yelpazesinde Macan, Macan S, Macan S Dizel, Macan GTS ve Macan Turbo dahil olmak üzere birçok seçenek bulunur.

Tarihçe

İlk olarak Kasım 2010'da bir geliştirme projesi olarak ilan edildi , ve Porsche tarafından Mart 2011'de resmen ilan edildi, "Macan" modelinin adı 2012'de belirlendi. Bu, Cava dili için kullanılan kelimedir.

Macan başlangıçta Ca yenne Jun ior'un bir Portmantu olan Cajun kod adıyla biliniyordu ( Porsche-Diesel Junior traktörle karıştırılmamalıdır ).

Konsept, tasarım ve üretim

Porsche Macan platformunu ve dingil açıklığını ilk nesil Audi Q5 (2008-2017) ile paylaşıyor . Süspansiyon konfigürasyonu Audi'ye dayandırılmış ve yoğun şekilde değiştirilmiş, ama motor, transfer kutusu, süspansiyon ayarı, iç ve dış gövde Macan için Porsche'ye özgü. Ayrıca Q5'ten 1,7 inç (43 mm) daha uzun ve 1,4 inç (36 mm) daha geniştir. Macan'ın istiridye kabuğu davlumbazı açıldığında spor araba imajına katkıda bulunuyor.

Macan , Almanya'daki Leipzig kentinde yeni genişletilmiş bir fabrikada güçlü bir aile benzerliğini paylaştığı Panamera ve Cayenne ile birlikte üretilir . Macan kompakt çapraz SUV, Cayenne orta çapraz SUV'dan daha kompakt bir gövde sunar . Macan'ın Cayenne'den daha sportif olması da; örneğin Macan , daha duyarlı olan standart 7 vitesli çift kavramalı bir PDK şanzımana sahipken, Cayenne daha yumuşak vites geçişleri için 8 vitesli Tiptronic şanzımana sahip.

Porsche Cars North America Inc., Haziran 2017 itibarıyla, Macan'ın 1.071 biriminin satıldığını ve 1.871'in o ayın teslim edildiğini ve o yıl için 7.060'ın satıldığını açıkladı.

Temmuz 2018’de Porsche, Macan’ın dünya çapında 350.000’den fazla biriminin, Çin pazarında 100.000’den fazla teslimatla dünya çapında teslim edildiğini açıkladı.

PorscheMacan.JPG
 
Top