Opel Zafira Elektriklendi


Admin

Administrator
Staff member
#1
2021_opel_zafira_fiyati_ve_versiyonlari_2.jpg

Dördüncü nesil Opel’in çok amaçlı binek otomobili Zafira, Brüksel Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktıktı Bu sefer esasen üç boyutta bir minibüs ve dokuz kişilik bir yer olacak. Alman şirket, Zafira Life'ın tamamen elektrikli versiyonunun 2021'de geleceğini söyledi.

Opel Zafira Life şu anda yalnızca bir ICE olarak sunuluyor, ancak otomobil üreticisi bu çok amaçlı aracın (MPV) 2021'de tamamen elektrikli bir versiyonda bulunacağına söz veriyor. ve müşteri gereksinimlerine göre özel olarak üretilebilir: 4,60, 4,95 m ve 5,30 m - her biri belirtilen dokuz koltuğa kadar geliyor.

O zamanki elektrikli minibüs böyle tek çözüm olmayacak. Opel ayrıca,aracın tamamen pille çalışan bir varyant olarak da satışa sunulacağını söyleyerek yaklaşan Vivaro hakkında bir güncelleme yaptı.

Her iki model de otomobil üreticisinin daha büyük stratejisinin bir parçası. Opel CEO'su Michael Lohscheller, "2020'nin sonuna Corsa'nın herkes için gerçek bir elektrikli otomobil olacak tamamen elektrikli versiyonu ve fiş olarak Grandland X için- melez olarak. "

Açıkça, Opel / Vauxhall, elektrifikasyon stratejisiyle güçlü bir baskı yapıyor. Bunun temel nedeni, Kasım 2017'de sunulan ve Opel'i 2020'den itibaren PSA Grubu'nda karlılığa geri getirmeyi amaçlayan PACE adlı yeniden yapılandırma planından kaynaklanıyor. Buna göre, Opel'den tüm Avrupa binek otomobil serileri de 2024 yılına kadar elektrikli bir versiyona sahip olacak.

Pace'in başka bir parçası! altyapıyı şarj ediyor ve Alman otomobil üreticisi kısa süre önce Opel'in memleketini Elektrik Şehrine dönüştürmek için büyük bir girişimi duyurdu. Opel, bunun tüm Avrupa Birliği'nde yaşayanların sayısına göre en yüksek şarj istasyonu yoğunluğu olacağını iddia ediyor.
 
Top