Mercedes C-Serisi'De Sık Karşılaşılan Sorunlar


Admin

Administrator
Staff member
#1
bigstock-Mercedes-benz-C-class-146391788.jpg

Bir Mercedes C-Serisi kullanın ve kesinlikle fark edileceksiniz. Bu sofistike Alman arabaları kesinlikle iyi dekore edilmiş iç mekanlarıyla seyahat edebileceğiniz en güzel arabalardan biridir ve bu uzun yolculuklarda rahat etmenizi sağlar. Ve bu büyük seyahatlere çıkarken, aynı zamanda iyi ağırlıklı süspansiyonun da tadını çıkaracaksınız.

Ayrıca, özellikle BMW'ler ve diğer ileri teknoloji motorlarla karşılaştırıldığında, şaşırtıcı derecede uygun maliyetli koşuculardır , ancak ürün yelpazesinde ortaya çıkan bir dizi yaygın hata vardır. Bu hatalar nelerdir ve bunları nasıl önleyebilirsiniz?

Aktif sürüş sensörleri

Bu akıllı sistem , yoldayken Mercedes'inizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur , ancak sürüş sırasında titreşimler söz konusu olduğunda size karşı çalışabilir. C-Serisi ile en sık bildirilen hatalardan biri, aktif sürüş sensörleri içindeki arızalardır ve bu, çoğunlukla sürüş dengenizi etkileyen titreşimler olarak ortaya çıkar. Bu sorun oluştuğunda, tüm sensörlerin değiştirilmesi gerekecektir.

Motor arızası

2007'de üretilen C-Serisi Mercedes araçlarında yaygın olarak bildirilen bir sorun var. Motordaki elektrik bağlantıları genellikle krank mili sensörleriyle çalışırken sorun yaşar ve bu da aracın basitçe kapanmasına ve çalışmayı durdurmasına neden olabilir. Bu sorunu gidermek için arabayı bir tamirciye götürmeniz gerekecek, çünkü motorun araç bilgisayarındaki elektroniklerle çalışması için tamamen sıfırlanması gerekecek.


Direksiyon sorunları

2011 Mercedes C-Serisi ile direksiyonda bilinen bir sorun var. Direksiyonu çevirdiğinizde tuhaf sesler duyuyorsanız ve araba garip bir şekilde tepkisiz görünüyorsa, bunun nedeninin hidrolik direksiyon pompası ve sıvı hattı ile ilgili sorunlardan kaynaklandığını iddia edebilirsiniz . Hattaki sıvının pompaya yanlış girmesi nedeniyle genellikle bir sızıntı vardır. Yolda tehlikeli bir durumdan kaçınmak istiyorsanız, bu parçaların tamamen değiştirilmesi gerekecektir.

Frenler

C-Seriniz bir 2010 modeli mi? Menzildeki yaygın bir arıza nedeniyle, bu arabaların birçoğunda etkisiz frenler var. Görünüşe göre araçların önemli bir yüzdesine yanlış türde diskler takılmış. Bu nedenle, bu üretim döneminden bir arabanız varsa, onu mekaniğe indirmeye ve frenlerin çalışıp çalışmadığını kontrol etmeye kesinlikle değer. Bunun yapılmaması, acil bir durumda frenlerinizin arızalanması anlamına gelebilir.

Hava hortumları

Mercedes C-Serisi'nize düzenli bakım yaptırmanız için bir neden varsa, o zaman hava hortumlarıdır. 2011'de bu parçayla ilgili tekrarlanan sorunların yaşandığı birçok durumda, göz önünde bulundurulması gereken anlatı işaretleri, gaz pedalından gelen gücün azalması veya motorun tamamen kapanmasıdır. Üretici tarafından monte edildiğinde parça ile ilgili sorunlar nedeniyle çatlak, yıpranmış ve ayrık hava hortumları suçlu olabilir.

Anahtarlar

Mercedes kilit sorunları, otomobil çilingir endüstrisinde efsanedir. Bunun nedeni, transponder çipinin doğası gereği anahtarların kopyalanamamasıdır. Ekstra bir uyarı olarak, birçok C-Sınıfı sahibi, birinin yanlış gitmesi durumunda arabalarında fazladan bir anahtar taşımaktan hoşlanır, bu da araca her zaman erişim ve gücü garanti eder.

Ünlü araba uzmanı justin Smith'diyor ki Bir Mercedes C-Class'ınız varsa, her zaman tüm arabalarda olduğu gibi düzenli bir servis almaya değer. Bu popüler Alman arabası, modern otomobil kullanımı için çok iyi bir seçimdir ve ürün yelpazesinde kaydedilen birkaç soruna rağmen, bir aile arabası olarak sağlam ve güvenilir bir seçimdir ve güzel görünümünü yıllarca yolda tutar.Sizde Mercedes C-Serisi'De Sık Karşılaşılan Sorunları bizimle paylaşın.
 
Last edited:
Top