Lamborghini Urus'a Genel Bakış


#1
Lamborghini Urus bir olan SUV İtalyan otomobil üreticisi tarafından imal Lamborghini . 4 Aralık 2017'de tanıtıldı ve 2018 model yılı için piyasaya sürüldü. Adı, modern evcil sığırların atası olan Urus'tan , auroklar olarak da bilinir .

kavram

Lamborghini Urus konsepti 23 Nisan 2012'de 2012 Pekin Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı . Daha sonra SUV 2012'de Pebble Plajı'nda da gösterildi. Gallardo ile paylaşılan 5.2 L V10 motorla çalışan motor teorik olarak üretildi. 600 PS'lik (592 hp; 441 kW) maksimum güç çıkışı ve dört tekerlekten çekiş sistemi ile birlikte verildi. Urus'un rakiplerine kıyasla en düşük karbon emisyonuna sahip olduğu bildirildi (yani Porsche Cayenne , Bentley Bentayga ve Audi Q7 ). Urus, markanın sunduğu diğer tekliflerin aksine mükemmel bir günlük sürücü olarak tasarlandı. SUV'un keskin çizgili dış tasarımı, şirketin V12 amiral gemisi Aventador'dan ağır etkileniyor . SUV'un üretim versiyonu 2017 yılında dışa yapılan büyük değişikliklerle ve konseptinden farklı bir güç aktarma sistemine sahip olarak tanıtıldı.

Güç Aktarım

Lamborghini Urus, Lamborghini'nin doğal olarak emişli V10 (konseptte kullanıldığı gibi) veya V12 motorlarını kullanmaz. Bunun yerine, Urus, bir 650 PS (478 kW) 4,0 L çift turbo V8 ile çalışır . Motor değiştirilmiş bir versiyonu Audi 'nin 4.0L V8 [7] [8] Diğer VW Grubu hem de dahil olmak üzere otomobil, uygulama olduğunu Porsche Cayenne Turbo ve Panamera Turbo yanı sıra bazı Audi S ve RS modelleri , A8 , Bentley Continental V8 [ kaynak belirtilmeli ]ve Uçan Mahmuz V8 . Motor yine de elden geçirildi ve yeni silindir kafaları gibi değişikliklerle Cayenne Turbo'dan daha fazla 100 PS (74 kW) ve 80 N⋅m (59 lbf⋅ft) tork üretti. Motor Macaristan'daki bir Volkswagen tesisinde monte edildi ve Lamborghini'nin montaj tesisine sevk edildi.

Lamborghiniurusss.jpg
 
Top