Lamborghini Aventador LP770-4 SVJ İnceleme

2018 Açıldı Pebble Beach Concours d'Elegance , Aventador SVJ ( S uper V eloce J ota) Aventador S güçlü ve izlemek odaklanmış yineleme ve Aventador SV üzerinde bir gelişmedir. 6.5 litre L539Tüm Aventador hattında kullanılan V12 motoru elden geçirildi ve şimdi 6.500 rpm'de 770 PS (566 kW; 759 hp) maksimum güç çıkışı ve 6.750 rpm'de 720 N⋅m (531 lb⋅ft) tork üretiyor. Egzoz sisteminde yaygın olarak kullanılan karbon fiber ve titanyum gibi ağırlık tasarrufu önlemleri, ağırlığı 1,525 kg'a (3,362 lb) düşürdü ve bu da otomobile 1,98 kg / hp güç / ağırlık oranı verdi. Aventador SVJ, 0–100 km / sa (0–62 mil / sa) 2,8 saniyede ve 0–200 km / sa (0–124 mil / sa) 8,6 saniyede hızlandırabilir ve 349 km / saatin üzerinde bir hıza ulaşabilir ( 217 mph).

Varyantın bir prototipi daha önce Temmuz 2018'de Nurburgring Nordschleife'nin etrafında yeni bir üretim arabası turu yapmıştı ; önceki rekor sahibi Porsche 911 GT2 RS'yi 6: 44.97'lik bir tur süresi ayarlayarak direksiyon başında Lamborghini test pilotu Marco Mapelli ile değiştirmişti. Opsiyonel olarak otomobilde mevcut olan Pirelli Pzero Trofeo R lastiklerini kullanarak başardık.

Aventador SVJ, Lamborghini'nin Aerodynamica Lamborghini Attiva (ALA) sistemini içeren ilk üretim V12 Lamborghini modelidir. Bu, aracın Aventador SV'dan% 40 daha fazla güç azaltma ve sürükleme katsayısında% 1 azalma elde etmesini sağlar. Sistem, bağlantısı kesilmiş bir ön ayırıcı, motor kapağındaki üç boyutlu hava çıkışı, merkezi kanatlı büyük bir karbon fiber arka kanat, girdap jeneratörleri ile aero tasarım alt gövde ve büyük bir arka difüzör içeren aerodinamik bileşenler ekler. Sistem, 500 milisaniyede otomobilin aero'yu kontrol etmek için atalet sensörleri kullanan Lamborghini Dinamica Veicolo Attiva 2.0 (LDVA 2.0) yönetim sistemi ile birlikte çalışır.

Şirketin kuruluş yılını (1963) anımsatan özel bir baskı olan Aventador SVJ "63 Edition", otomobilde 63 numara ile daha belirgin olan özel bir beyaz dilek takma özelliğine sahip, yalnızca 63 ünite ile sınırlı olan satışa sunulacak. Aventador SVJ'nin üretim süreci 2019'un başında başlayan teslimatlarla birlikte 63 ünite dahil toplam 963 ünite ile sınırlı olacaktır.

LamborghiniAventador7.jpg