İkinci nesil (W453, 2014 – günümüze)


Arabadelisi

Well-known member
#1
İkinci nesil Forfour, Renault ile birlikte geliştirildi . Motor Trend , ikinci nesil Forfour'un parçalarının yaklaşık% 70'ini üçüncü nesil Renault Twingo ile paylaştığını bildirdi . Akıllı CEO Annette Winkler , W453'ün Tridion hücresi olarak pazarlanan ikinci Nesil Fortwo ticari marka yarım küre çelik güvenlik hücresini elinde tutacağını bildirdi . [6] Fortwo Smartville'de kurulmaya devam edecek ve Forfour , Slovenya'nın Novo Mesto kentinde Renault Twingo 3 ile birlikte üretilecektir . [7]W450 ve W451 yapı serilerinin üretildiği Smartville, C453 Fortwo için hazırlanırken, 2013 yılının ortalarından itibaren 200 milyon euro'luk bir yükseltme gerçekleştirdi. Yeni Forfour, yeni Fortwo ile birlikte, Paris Otomobil Fuarı'ndaki kamuoyunun açıklamasından kısa bir süre sonra Ekim ayında satışa sunuldu .


Arka
C453 / W453'ün baş geliştirme mühendisine göre, daha önce Mercedes ML ve GL SUV'ların geliştirilmesi üzerinde çalışan Markus Rieder, [8] Smart Fortwo ve ForFour'a manuel şanzıman ya da çift kavramalı bir seçenek sunulacak otomatik - ve Getrag otomatik el kitabı ile nolonger. Rieder'e göre, her iki modelde daha geniş bir pist, toplam genişlik 10 cm (2. jenerasyon Fortwo'ya göre) arttı, daha iyi sürüş ve daha iyi ses yalıtımı olacak.

Gelecek üçüncü nesil için, Autoweek , Daimler'in Ford'un 1.0 Litre turbo şarjlı sıralı 3 silindirli motorunu öğrenmek için Ford'a danıştığını ve ardından kendi Euro6 tabakalı yağ yakıcı benzinli motorları hakkında bilgi paylaştığını bildirdi.

"1 numaralı sürüm" lansman modeli, Berlin'in Tempodrom kentinde tanıtılan sınırlı bir süredir. Teslimatın Kasım 2014’te, Aralık 2014’te Forfour 52 kW ve 66 kW modelleri ile ve 2015 baharında twinamic çift kavramalı şanzıman modelleri ile başlaması planlanıyor.

Akıllı Fourjoy konsepti (2013)
Smart Fourjoy konsepti, Smart'ın cilalanmış tam alüminyumdan imza tridion hücresini, tridion hücresine entegre edilmiş kuyruk lambalarını, küresel gösterge grubunu, yan eteklerde alüminyumdan frezelenmiş yükseltilmiş akıllı harfleri, tamponlarda sedefli beyazı, ön kaputu ve bagaj kapağını; cam kapaksız farlar, U şeklinde gündüz sürüş farları, LED ön ve arka lambalar, ön camın üst kısmında, yanlarda ve arka tavanda bulunan A direklerinde şeffaf renkli petrol renginde rüzgar deflektörü; arkada koyu renk krom koltuklar, dışta pleksiglas ile aynı petrol rengine sahip boruya benzer bir çizgi, dışbükey yüzeye sahip gösterge paneli ve dokunma duyarlı çalışma fonksiyonları, küresel gösterge paneli, tek kollu direksiyon simidi, iki akıllı telefon pano ve orta tünelde,

Araç 2013 Frankfurt Otomobil Fuarı'nda (kapı ve çatı olmadan) tanıtıldı.
 

Latest posts

Top