Hyundai i30 alınır mı nelere dikket edilmeli


Admin

Administrator
Staff member
#1
i30 ile çok sık bildirilen arıza yoktur , ancak aracı incelerken normal kontrolleri yapmanız gerekir. Bu, egzozdan istenmeyen dumanın dökülmemesini garanti etmeyi içerir (dizel modellerde sert hızlanmada biraz siyah duman sorun değildir).
Beş yıllık üreticinin sonuna kadar devam etmesi için bankacılık yapıyorsanız, otomobilin servis defterinde veya faturalarda pullar şeklinde, Hyundai'nin servis programına göre servis edildiğine dair kanıt olup olmadığını da kontrol etmelisiniz. Ayrıca orijinal Hyundai parçalarının da kullanıldığından emin olun.

Bu i30 modelini etkileyen yalnızca bir geri çağırma yayınlandı. Ocak ve Şubat 2012'de üretilen manuel arabaları etkiledi ve düzgün şekilde serbest kalmaya devam etmesini sağlamak için el freni kaliperlerine yeni bir conta takılmasını gerektirdi. Etkilenen arabalardan birine bakıyorsanız, işin yapılıp yapılmadığını kontrol etmeye değer.
İkinci el Hyundai i30 hatchback ile ilgili en yaygın sorunlar nelerdir?
Neyse ki, birkaç yaygın hata i30'u etkiliyor gibi görünüyor, ancak tek istisna, bazı sahiplerin kulüplerinin dizel otomatik modellerle daha sık sorunları bildirmesidir. En yaygın belirti, seyir halindeyken veya hızlanma altındayken titremedir, ancak sorunun genellikle bir yazılım güncellemesinden biraz daha fazlasıyla iyileştirilebileceği düşünülmektedir.
sizde bilgi ve tecrübelerinizi burada paylaşabilirmisiniz.
 
Top