Hyundai Accent Beşinci nesil (HC; 2017 – günümüzde)

#1
Beşinci nesil Accent, Çin'de 2016 yılının sonlarında Verna olarak tanıtıldı. Üretime, aynı yıl, Şubat 2017 civarında başlayan satışlarla başladı. Mart 2017’den beri hizmete açılmıştır. Hindistan’da araç Ağustos 2017’de Hyundai Verna olarak tanıtılmıştır. Aralık 2017'de Amerika Birleşik Devletleri'nde satışa sunuldu. Önceki nesillerin aksine, beşinci nesil Accent Güney Kore pazarında sunulmuyor; Bunun yerine, Kona geçidi yerini alır.

Pazarlama

Kuzey Amerika

Hatchback o Meksika ve Kanada pazarları için geçerli kalırken Accent sürümü, Amerika Birleşik Devletleri pazarı için 2018 yılında durduruldu. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da satılan Accent'in tüm modelleri, önceki beygir gücü 138 beygir gücünden önceki 130 beygir gücüne kadar olsa da, önceki motor ile aynı 1.6L Inline dört silindirli (I4) benzinli motorla çalışıyor. Bununla birlikte, EPA Yakıt Ekonomisi puanları artık manuel şanzımanlı modeller için 28 Şehir / 37 Karayolu / 31 Kombine MPG veya otomatik şanzımanlı modeller için 28 Şehir / 38 Karayolu / 32 Kombine MPG'dir. Baz sealtı ileri manuel şanzıman, altı ileri otomatik şanzıman ise isteğe bağlı. Altı ileri otomatik şanzıman, SEL ve Limited modellerinde standarttır .

Accent'te ilk kez mevcut olan özellikler arasında ileriye doğru çarpışmadan kaçınma uyarısı, isteğe bağlı Apple CarPlay , Android Auto ve Hyundai Blue Link ile dokunmatik ekranlı bir bilgi eğlence sistemi, butonlu başlatmaya sahip yakınlık anahtarı girişi, on yedi inç alüminyum alaşımlı jantlar yer alıyor , ısıtmalı çift ön kova koltukları ve daha fazlası.

Hindistan

Hyundai, 22 Ağustos 2017 tarihinde Hindistan'da yeni nesil Verna'yı piyasaya sürdü. Otomobil, 1,6 L benzinli ve 1,6 L dizel motorlu ve 3,4 L ana dizel motorlu 3 motor seçeneği ile birlikte geliyor. Yeni Verna, dört silindirli 1,6 L'yi ileriye taşıyor Eski modelden benzinli ve dizel motorlar olsa da, burada kullanım için uygun şekilde ayarlandılar ve ayrıca güç ve tork çıkışlarındaki revizyonları gördüler. Çift değişken valfli zamanlama donanımlı benzinli motor, birincisi, daha önceki Verna'nın 6.300rpm'inden ziyade şimdi 6,400rpm'de 123 hp maksimum güç üretiyor. Motor eski Verna'da 4.200rpm'de 155Nm maksimum torkunu geliştirdiğinde, yeni arabada 4.850rpm'de marjinal bir şekilde 151Nm'yi düşürür. Hyundai ayrıca sürülebilirliği kolaylaştırmak için motorun düşük uç çekme gücünü de arttırdı. 1,500 rpm'de,

Otomobilde 6 vitesli bir manuel ve 6 vitesli bir otomatik şanzıman olabilir. Başlıca özelliklerden bazıları 6 hava yastığı, açılır tavan, ahizesiz bagaj ve ön havalandırmalı koltuklardır.

Araca doğrudan rakipleri arasında Honda Şehri, Maruti Ciaz, Volkswagen Vento, Skoda Rapid, Fiat Linea, Nissan Sunny ve Toyota Yaris bulunuyor.
HyundaiAccent5.jpg
 
M

mehmet hasan

Guest
#2
az yakan ve türkiyede parçasını rahatlıkla bula bileceginiz araçlardan biridir güzel bir araç piyasa aracı tek sorun hiç sağlam deiller
 

Son mesajlar

Üst