Fiat Albea'ya Genel Bakış

#1
Fiat Albea bir olduğunu subcompact araba İtalyan üretici tarafından üretilen Fiat 2002 ve 2012 yılları arasında, Tofaş Türkiye'deki tesislerin. Küresel Avrupa versiyonu Fiat Siena , sedan ambar kompakt türetilen araba Fiat Palio . Gelişmekte olan ülke pazarlarına yönelik düşük maliyetli bir sedan olup, Batı Avrupa’da mevcut değildi.

Fiat Siena isim levhasını elinde tuttuğu ve iki türevi olan Fiat Perla ve şu anda Zotye Z200 olan Çin'de de üretildi .

Üretim

Albea, İtalyan tasarımcı Giorgetto Giugiaro tarafından tasarlandı . Güney Amerika eşdeğeri Siena ile benzer bir tasarıma sahip , ancak daha uzun bir dingil mesafesi ile. Uzatma, arka kapıların arka kenarı ile arka tekerlek yuvası arasında bir miktar uzatılmış segmentte görülebilir.

Palio’nun benzer bir kısıtlama yapmasından iki ay önce, Şubat 2005’ten bu yana facelifted bir sürüm mevcuttu. Bu sürüm, yeni bir ön uca, tampon pervazına ve gövde gövdesinin üst merkezinde yuvarlak bir "Fiat" rozete sahip.

2006'dan 2011'e kadar Albea, Fiat-Sollers tesisinde , Rusya'daki Naberezhnye Chelny'de bulunan tüm montaj kitlerinden toplandı . Araba, Rusya'da yalnızca 1.4 litre benzinli motorla mevcuttu.

Türkiye'de üretim, 2012'de sona erdi ve Palio'nun Avrupa versiyonunun üretimi tamamen sona erdi.

Güvenlik değerlendirmesi

Albea, EuroNCAP'ın son düzenlemelerine göre ARCAP tarafından test edildi . EuroNCAP testlerinde önden çarpışma testinde 8,5 puan aldı; Test edilen araç standart sürücü hava yastığı ve normal emniyet kemerleri ile donatılmıştır.

Albea'nın Çince versiyonu Fiat Perla, Çin-NCAP tarafından Çin'de üç farklı testte test edildi: duvarlı% 100 ön çarpışma testi (ABD NTHSA testine benzer),% 40 ofset testi (benzer EuroNCAP testine) ve EuroNCAP'a benzer yandan çarpışma testi.

Perla, üç yıldıza eşdeğer% 100 frontal çarpışma testinde 8.06 puan, dört yıldıza eşdeğer% 40 ofset çarpışma testinde 12.02 puan ve yan yıldız testinde üç yıldıza eşdeğer 10,96 puan aldı. 31 puan ve üç yıldızın ortalama sonucu. Test edilen araç standart sürücü ve yolcu hava yastığı ve normal emniyet kemerleri ile donatıldı.

FiatAlbeaa.JPG
 

Son mesajlar

Üst