DS 7 Crossback Hakkında


Arabadelisi

Well-known member
#1
DS 7 Crossback bir olan kompakt lüks geçiş SUV [2] Fransız gelen otomobil DS Otomobiller . Araç 28 Şubat 2017 ve onun genel galası ilk kez sunuldu 87 Cenevre Motor Show gibi Mart 2017 SUV Peugeot 5008 II ve Citroën C5 Aircross dayanmaktadır Emp2 platformu arasında Groupe PSA . SUV olmasa da (bkz. DS 6 ), Avrupa için ilk.

Arka fon

DS 7 Crossback resmi olarak ortaya çıkmadan önce, DS Automobiles bu model daha önce açık genel müdürü Yves Bonnefont iken Twitter'da bir alay gelecek duyurmuştu . SUV, 2017 Cenevre Otomobil Fuarı'nda halka gösterilmeden ve dizel versiyonları için Ocak 2018'de pazarlanmadan önce , 28 Şubat 2017 basına resmi olarak sunuldu

DS için yeni bir konumlandırma
2011 yılında DS 5'ten bu yana, DS Otomobillerinde artık yeni modeller başlatmamış ve satışları düşüyor . Satışları arttırmanın yanı sıra, DS 7 Crossback DS için yeni bir odak noktası oluşturdu; daha fazla konfor, montaj ve malzemelerin kalitesi ve teknolojisiiler (sürüş, yarı özerk sürüş) üzerine odaklandı. Audi , BMW ve Mercedes-Benz'den oluşan birinci sınıf otomobillerin sayısını daha da kapattı . Dahası, PSA Grubu'nun sonunda bu pazara yerleşmeden önce Kuzey Amerika'da piyasaya sürmeyi planlarken ilk modellerden biri gibi yerlerde

DS 7 Crossback Başkanlık

14 Mayıs 2017'de açılışı üzerine seçilen cumhurbaşkanı Emmanuel Macron , DS 7 Crossback'i başkanlık aracı olarak seçti [8] . Bu, bir başkanın açılış töreninin bir parçası olarak SUV modelini ilk kez kullanmasıydı [9] .

Bu özel sürüm (model, Fransa'da satılmadan yedi ay önce verilen, Ocak 2018 için planlanan) mürekkep mavisi bir renktedir, ısmarlama yapılmış, açık bir çatıya sahiptir ve kimlik ayrıntılarını çoğaltır: Fransız bayrakları ve logoları "RF" ( "République Française" (veya "[Fransız Fransız Cumhuriyeti") Fransızcası ) çeşitli yerlerde görülürse, iç mekan Opéra yüzeyinden elde edilen siyah bir deri ve bir "lake kanvas" (lüks bir lake ile kaplanmış bir kumaş) önerir [ 10] ) Maury atölyesi [11] tarafından özel olarak tasarlanmış ve üretilmiştir . Model bu durum için yalnızca bir kez kullanıldı ve daha sonra showroom DS World Paris'te sergilendi.

Eylül 2017 10. günü DS 7 Crossback Cumhurbaşkanlığı Eymeric François'dan giymiş bir mankenin eşlik Chantilly Arts & Elegance Richard Mille zerafet yarışmaya katılan [12] .

16 ve 17 Eylül 2017 tarihlerinde Avrupa Miras Günleri vesilesiyle , DS 7 Crossback Présidentiel, Palais de l' Elysée'nin avlusunda sergilendi .

DSCrossback7.jpg
 
Top