DS 5 Hakkında


Arabadelisi

Well-known member
#1
DS 5 bir olduğunu kompakt yürütme hatchback tasarlanmış ve Fransız otomobil tarafından geliştirilen Citroën , Kasım 2011'de Avrupa'da piyasada başlatılan Bu üçüncü modeli oldu prim alt marka DS . Citroën DS5 olarak Çıkış, otomobil markası altında DS modelleri rebadge ve bunları pazarlamak Citroen 'kararı sonrasında 2015 yılında DS 5 olarak yeniden hizmete girdi DS

ayrıntılar
DS5, Nisan 2011'de 2011 Şangay Otomobil Fuarı'nda gösterildi. Peugeot ve Citroën ürünleri, yirminci yüzyılın kapanış yıllarından bu yana platformları ve ana bileşenleri paylaşmalarına rağmen , DS5, 2011 yılında Peugeot'nun liderliğinde toplanan ilk Citroën markalı otomobil oldu. Avrupa bitki de Sochaux .

DS5 karıştırır hatchback ve emlak bir benzeyen, stil çekim-freni . Lancia Deltası'nınkine benzeyen 4,530 mm (178,3 inç) uzunluğunda ve 1,871 mm (73,7 inç) genişliğindedir . DS5 dayanmaktadır: Bu zor bir tesadüf PF2 platformu olarak 3008 olmasın da öyle C5 Adından anlamına gelebilir olarak.

DS5, ilk C5 hatchback'in bıraktığı noktayı dolduruyor, çünkü mevcut C5 artık hatchback versiyonlarına sahip değil. Orijinal konsept otomobil gibi, iç kısmı da havacılıktan esinlenmiştir ve biri doğrudan diğeri üzerinde çatıya yerleştirilmiş iki merkez konsol ile mevcuttur.

Sürücünün önündeki baş üstü göstergeli kabin, jet uçağını andıracak şekilde tasarlanmıştır. Havacılık ile olan bağlantılarını ve orijinal Citroën DS modelini vurgulayan otomobil üreticisi, otomobilin Concorde ile eski bir fotoğrafını yeniden yarattı .

Alıcılar turboşarjlı bir benzin, iki dizel motor ve PSA'nın dizel-elektrikli Hybrid4'ü arasında seçim yapabilir . [4] Arka aks üzerine monte edilmiş 37 hp (28 kW) elektrik motorlu bir 163 hp 2.0 HDi dizel motorla evlenir ve gücü dört tekerleğe gerektiği gibi gönderir.

Döşeme seviyesine bağlı olarak, bu güç aktarma sistemi 99 g / km veya 107 g / km CO 2 yayar ve akü yeterince şarj edilmişse araç yalnızca elektrikle çalışabilir. Ayrıca DS5'in hibrit aktarma organlarına sahip ilk Citroën ve dizel elektrikli hibrit aktarma organlarına sahip ilk üretim otomobili olduğunu belirtmekte fayda var.

François Hollande tarafından Mayıs 2012'de Fransa Cumhurbaşkanı olarak yaptığı yatırım geçit töreni için hibrit bir dönüştürülebilir Citroën DS5 seçildi .

Citroën DS5, 2015 yılında Citroën rozeti olmadan DS 5 olarak yeniden başlatıldı.
 
Top