Dodge Caliber Hakkında

Arabadelisi

Well-known member
#1
Dodge Caliber bir ön-motor, önden çekişli beş kapılı kompakt hatchback üretilen ve Chrysler 'tarafından pazarlanan Dodge gelen bölünme modeli yıllar yerine 2007 2012 yılına Dodge Neon ve Chrysler PT Cruiser .

Kalibre ardından kavramını 2005 giriş yaptı Cenevre Motor Show , üretim öncesi versiyonu 2006 üzerinde girmiştir Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı'nda Mart 2006'da piyasaya sürülmesinden ile.

Calibre Belvidere Assembly ( Illinois ) tesisinde üretildi ve altı yıllık model çalışması boyunca 400.000'den fazla kişi üretildi.

Pazarlama

Calibre, Dodge'un Avrupa ve Japonya ve Singapur gibi Asya pazarlarındaki ilk modern tekliflerinden biriydi ve orada yeni dağıtım kanalları kurdu. Ayrıca 2008 yılında Dodge'un bu pazardaki ikinci modern aracı olarak Çin'de tanıtıldı . Dodge araçları en son resmi olarak İkinci Dünya Savaşı döneminde Çin'de satıldı. Calibre'nin tanıtımı 1970'lerin başından beri Dodge markasının Avustralya'ya dönüşünü işaret ediyordu.

Japonya’daki Kalibre, 2000’den bu yana PT Cruiser’in teklif ettiği gibi, 2007’de Chrysler PT Cruiser’e katıldı , ancak Japonya’da satılan önceki Chrysler ürünlerinde olduğu gibi, genişlik boyutu Japon Hükümeti boyut düzenlemelerini aştı ve Japon tüketiciler sürüş için yıllık vergilerden sorumluydu. satışları etkileyen daha büyük bir otomobil. Chrysler ürünleri Japon pazarına büyük göz önüne alındı, Chrysler ödeyerek bir uzlaşma olarak Japonlara olan ilgiyi arttırmaya dört kapı ve tek parça kalkar kapılan ile geniş iç mekanlara sunulan ürünler sundu yıllık vergi büyük araçlar için.

Kalibre'nin üretiminin ilk yılı için pazarlama planı, çevrimiçi pazarlama, basılı reklamlar ve TV reklamları için bütçenin% 20'sini içeriyordu.
Özellikler

Kaçma kalibresi bir sunulan sürekli değişken şanzıman (denilen CVT2 kaynaklı Dodge tarafından) Jatco (a Nissan yan), ikinci Daimler Chrysler sonra bu teknolojiyi kullanmak modeli Mercedes-Benz sınıfı . Bu bir kullanır dört silindirli 1,8-2,4 L Dünya Chrysler, Mitsubishi ve Hyundai tarafından ortaklaşa tasarlanan benzinli motor.

Otomobil, isteğe bağlı olarak elektronik olarak kontrol edilen dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olup, optimum kullanım için 25 ila 65 mil / saat hızlarda değişken torkludur.

Calibre , Mitsubishi Motors ile birlikte tasarlanan, yoğun olarak değiştirilmiş bir GS platformunu kullanıyor . Değiştirilmiş GS platformuna orta boy arabalar için Chrysler, kompakt otomobiller için PM / MK tarafından JS platformu deniyor. Platformun bir kısmını Mitsubishi Lancer ile paylaşıyor , ancak en çok Jeep Compass ve Jeep Patriot'a benziyor . Kalibre jantları 114,3 mm cıvata dairesine sahip 5 delikli bir desene sahiptir.
 

Son mesajlar

Üst