Dacia Duster İkinci nesil (2017 – günümüze)

#1
Frankfurt Otomobil Fuarı'nda 14 - 24 Eylül 2017 tarihleri arasında , altı ay sonra Kasım 2017'de Romanya pazarına ulaşan gerçek modellerle ikinci bir nesil duyuruldu .

Yeni model hemen hemen aynı uzunluktadır ve lansman öncesi söylentilerin aksine mevcut yedi kişilik bir model olacağına dair beş koltukla birlikte gelir. İlk nesil ile aynı B0 platformunda inşa edilmiştir . Şimdi elektrikli direksiyon , dört kameradan oluşan bir MultiView kamera sistemi, kör nokta uyarı sistemi, otomatik klima, anahtarsız giriş ve ateşleme sistemi,ve gündüz çalışıyor ışıklar . Yerden yükseklik yükseltildi ve yokuş aşağı iniş kontrolünün yanı sıra bir yokuşta kalkış yardım sistemi de önerildi . İç tasarım yenilenmiş ve iç ses önceki neslinin yarısına kadar düşürülmüştür. Üst döşeme seviyesi, 17 inç (430 mm) tekerlekler içeriyor.

İki tekerlekten çekişli versiyonlarda neredeyse aynı önyükleme hacmine sahip 445 litre ya da dört tekerlekten çekişli modellerde 376 litre ve toplam 28.6 litrelik özel depolama alanına sahiptir.

Aynı 1,5 litrelik dizel motorun ince versiyonlarını ve giden modelde 1,6 ve 1,2 benzinli motorları tutar. Dizel, çift kavramalı otomatik şanzımana (EDC) eşleştirilebilir . Boyutlar açısından neredeyse aynı olmasına rağmen, markanın tasarım patronu Laurens van den Acker'e göre, her gövde paneli yeni.

Emniyet

Aralık 2017’de, EuroNCAP ikinci nesil modelin çarpışma testlerinin sonuçlarını yayınladı. Beş yıldızdan üçünü aldı, sonuç beklenen bir sonuç olarak kabul edildi, rakiplerinin çoğu beş yıldız aldı. Yetişkin yolcu koruma için 27 puan (% 71), çocuk yolcu koruma için 32 puan (% 66), yaya koruma için 24 puan (% 56) ve yaya koruma için beş puan (% 37) aldı. güvenlik yardımı özellikleri için.

Önden dengeleme testinde, sürücü iyi koruma derecelerine kadar marjinal, yolcu ise iyi derecelere kadar aldı. Ön tam genişlik testinde, sürücünün kafası zayıf bir koruma derecesi ve vücudun geri kalanı için yeterli ve iyi bir derece aldı.
DaciaDuster2.jpg
 
Z

zeki

Guest
#2
kullanan arkadaşlar bu arabayı tavsiye eder mi acaba kısıtlı bir bütçem var yakıt konusunda nasıl genel de arazili yolda kullancağım
 
Üst