Citroén C6'ya Genel Bakış


#1
Citroën C6 bir olan yönetici araba Fransız otomobil üreticisi tarafından üretilen Citroën Citroën C6 Lignage esinlenerek 2012 yılına Citroën C6 2005 yılından konsept otomobil bir ile fastback salon stil gibi.

İlk olarak 1999 ilkbaharında Cenevre Otomobil Fuarı'nda gösterilen Citroën C6 Lignage prototipinden esinlenilmiş , ancak konsept otomobilin tasarımından küçük ayrıntılara sahip olmaktan farklıdır ( kolay erişim için arka intihar kapılarına sahip olmamak gibi ). C6 için bir yedek olarak düşünülmüştü XM , ve Citroën 2000 yılı sonunda önce başlatılması niyet oldu.

Tarihçe

O zamanlar, ilk olarak Mayıs 1989'da üretilen yaşlanan XM'in yerine geçen C6'nın 2000 yılı sonuna kadar üretime geçeceği umuluyordu .

Temmuz 2007'de, Araba uzun vadeli filosunda 2,7 litrelik bir V6 kullandı ve onu "silinebilirliği" ve konforlu iç mekanı için derecelendirdi ancak sürücünün uyum sağlamak için zamana ihtiyacı olduğunu düşündüğü bir otomobildi. İzolasyonda, otomobilin ivmesi "zahmetsiz" olarak kabul edildi, ancak BMW 535d gibi benzer fiyatlı ve donanımlı araçların belirlediği standartlara uymadı.

dizayn

Citroën C6 Lignage , Citroën’in planladığından beş yıl sonra Kasım 2005’te başlatılan Citroën C6’nın temelini oluşturdu . XM Haziran 2000'de üretimi kesildi ve ilk C6 yaklaşık beş yıl sonra, üretim hattından çıktı.


citroencc6.JPG
 

Latest posts

Top