Chrysler PT Cruiser Hakkında


Arabadelisi

Well-known member
#1
Chrysler PT Cruiser bir cephe motoru, önden çekişli olduğu küçük aile arabası / kompakt MPV tarafından uluslararası üretilen ve pazarlanan Chrysler 5-kapı hatchback (2000-2010) ve 2 kapılı çevrilebilen (2005-2008) vücut stilleri.

PT Cruiser, 1930'ların stilini hatırlatan dış tasarımıyla Bryan Nesbitt , tarafından yapıldı ve yüksek tavanlı, yüksek h noktalı oturma alanlı esnek tasarım ve esnek kargo ve yolcu konfigürasyonları - çok seviyeli bir kargo ile dikkat çekiyor raf, katlanabilir, takla ve çıkarılabilir arka koltuk.

Aslen bir Plymouth modeli olarak tasarlanan PT Cruiser, Plymouth markasının emekli olmasının ardından en sonunda Chrysler modeli olarak pazarlandı . Temmuz 2010'da yapılan üretimin sonunda, dünya çapında üretim 1.35 milyona ulaşmıştı.

Geliştirme sırasında Chrysler'de dahili olarak "PT", bir Plymouth modeli olması gerektiği ve NHTSA standartlarına göre bir kamyon sertifikası olduğu için "Plymouth Truck" için duruyordu. İsim sıkışmış, ancak Chrysler, PT'nin ne anlama geldiğini asla açıklamamıştı.

ChryslerPT.jpg
 

Latest posts

Top