California'da arabalar gazlanıyor.


Admin

Administrator
Staff member
#1
California'da otomobil sahipleri elektrikli araçlarını şarz etmenin çok uzun zaman alması nedeni ile araçlarına auto gas(lpg)taktırmaya başladı.

California Davis Üniversitesi tarafından Nature Energy dergisinde yayınlanan bir çalışmada , araştırmacılar Scott Hardman ve Gil Tal , 2012 ile 2018 yılları arasında elektrikli bir araç satın alan Kaliforniyalıları araştırdılar ve kabaca beşte birinin gazla çalışan arabalara sahip olmaya döndüğünü tespit ettiler.

Sebebi:


Araç pilleni şarj etmenin zor olduğunu belirtti. Business Insider ,in araştırmasına göre gaza geçenlerin yüzde 70'inden fazlasının evde Seviye 2 şarjına erişemediğini ve biraz daha azının işyerlerinde Seviye 2 bağlantılarından yoksun olduğunu söyleyen araştırmada bir hikaye yayınladı . Bu, EPA'nın çoğu ev sahibinin zaten sahip olduğunu belirttiği herhangi bir 240V prizle evde Seviye 2 şarjının gerçekleşebileceği düşünüldüğünde garip görünüyor .garajınıza bir şarj istasyonu kurmak için bir maliyeti olacağı kuşkusuz,ancak çoğu ev zaten bu kapasiteye sahip


Business Insider'e göre Mustang Mach-E EV saatte 36 mil yani 1 gecede şarz ediliyor. Bloomberg 1, 120 voltluk ev prizine takılı.arabayı şarj etmek için ofisine götürdüğünü söyledi. Seviye 2 şarj cihazı, yaklaşık 240 volt güç sağlar. Analist, 2. Seviyeye sahip değilseniz “neredeyse imkansız” diyor. Anketteki elektrikli araç sürücülerinin üçte ikisi onları kullanmadıklarını söyledi ancak neden kullanmadıklarını söylemediler.

Otomobil üreticileri daha iyimser.

Bir Ford yetkilisi Autoweek'e "Çalışma kesinlikle ilginç bir manşet yapıyor ve dikkat çekici" dedi . Bunlar hakkında çok düşündüğümüz konular. Ancak, bakış açımız birkaç nedenden ötürü bu makaleye aykırıdır. "
 
Top