Brabus V6 Bi-Turbo prototipleri


Arabadelisi

Well-known member
#1
2003 yılında, Alman ayarlama evi Brabus , Solituderennen'in 100. yıldönümünü kutlamak için iki birleştirilmiş 3 silindirli motora sahip Roadster Coupé'nin prototip versiyonunu yarattı . Bu V6 bi-turbo güç ünitesi, sadece 840 kg (1.852 lb) ağırlık için maksimum 160 kW (218 PS; 215 hp) güce sahipti ve ona Porsche 911 Carrera 4S ile aynı güç / ağırlık oranını veriyordu. Smart, arabanın beş saniyenin altında 100 km / saate (62 mil / saat) çıkabileceğini iddia etti.

Yana çift turbo V6 motoru onların 3 silindirli motorlarda gibi neredeyse kadar yer kaplar, yakıt tankı bir bagaj bölmesi olarak kullanılan otomobilin, burnunun taşındı gerekiyordu. Formül 1 tipi köpük temizleyici yakıt mesane formunda gelir. Daha büyük olan motor, De Dion arka süspansiyonunu desteklemek için ayrı helezon yaylar ve damperlerden eşmerkezli ünitelerden bir değişiklik yapmaya zorladı .

Castle Solitude'da on araba üretildi ve sunuldu . Satılmaya müsait değildir ve Almanya'daki kamuya açık yollarda kullanılmasına bile izin verilmez. Mercedes 'in yarış sürücülerinden bazıları, Markus Winkelhock gibi , konukları etkinliğin yarış pistinde dolaştırdı.
Brabux.jpg
 
Top