BMW i4 Genel bakış


#1
BMW i4 bir olan kompakt yürütme tüm elektrik dört kapılı fastback tarz sedan tarafından geliştirilmekte olan BMW dört kapı olarak pazarlanan, coupé . Bu elektrikli BMW i alt markasının dördüncü modeli ve 2021'de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Araç, 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıtılan BMW i Vision Dinamikleri'nin bir üretim versiyonu olacak.

Geliştirme ve lansman

BMW i4 ilk 2017 onun başlangıcını yapan BMW i Vision Dynamics dört kapılı Gran Coupé dayanmaktadır Frankfurt Motor Show , 2018 teyit üretim adıyla Cenevre Motor Show . 4 Serisi Gran Coupe serisinin bir çeşidi olarak ele alınır ve BMW i3 ve BMW i8 ile karşılaştırıldığında daha geleneksel bir tasarıma sahip olacak . 2021 serisi üretime hazırlık için Münih tesisine yaklaşık 200 milyon € yatırım yapıldı.

Özellikler

BMW, 2018’de BMW i4’ün, modeli yoldaki taşımayı azaltan hacimli piller tarafından ağırlıklandırılan ve "standart patlayan 0-100 km / s hızlanma süresi" vaat eden bir elektrikli pazarda cazip hale getirmek için hafif yapıdan faydalanacağını doğruladı. Araç, modele bağlı olarak, maksimum 550 ila 700 km (340-435 mil) sunan, BMW'nin beşinci nesil eDrive sisteminin ilk uygulamalarından biri. eDrive sistemi elektrik motorunu, sabit oranlı iletimi ve güç elektroniklerini tek bir bileşende birleştirir. Fiziksel olarak, kabaca elektrik enerjisinin yarısı kadar büyük ve yüzde 40 daha hafif.

BMW'nin geliştirmekte olduğu yeni ortak arka tekerlek mimarisine ( CLAR ) binerken lityum iyon akü hücrelerini kullanacak . Dört tekerlekten çekişli modelde, arkada büyük bir elektrik motoru bulunurken, küçük lastikler sadece ön lastikler güç gerektirdiğinde devreye giriyor.

Bmwi4.jpg
 
Top