Beşinci nesil (2016 – günümüze) -GK, GT

Arabadelisi

Well-known member
#1
Subaru , Mart 2016'da New York Uluslararası Otomobil Fuarı'nda beşinci nesil 2017 model yılı Impreza sedan ve hatchback'i tanıttı . [71] Beşinci nesil, tüm Subaru modellerini destekleyen yeni Subaru Global Platformu tarafından desteklenecek ilk model. . [71]

Japon yerel pazar modelleri 13 Ekim 2016'da Subaru bayilerinde satışa sunarken, yeni Impreza Aralık 2016'da şirket için çekirdek Kuzey Amerika ve Avustralya pazarlarına girdi. Japonya'da, yeni Impreza aylık 2.500 adetlik satış hedefini daha da artırdı. dörtten fazla, 11.050 siparişle. Subaru'ya göre, Japon iç pazarındaki müşterilerden diğer markalara geçiş talebi dikkat çekti, bu da tüm siparişlerin% 51'ini temsil ediyor. Bu, Impreza'nın şimdi Japonya'da daha geniş bir müşteri kitlesini çektiğinin bir göstergesi. Kuzey Amerika modelleri şimdi ilk defa üretilen Indiana Otomotiv, Inc. Subaru içinde Lafayette, Indiana Japonya'ya karşı. [1]Kuzey Amerika dışındaki pazarlar için modeller Japonya'da üretilmeye devam ediyor. SIA ayrıca Kuzey Amerika pazarında Subaru Outback ve Subaru Legacy'yi de üretecek ve 2018'deki 2016 Los Angeles Auto Show'dan Viziv 7 konseptiyle ön izlenen üç sıralı Ascent geçidini üretecek .

Yeni Subaru Global Platformu, Impreza'nın hem sedan hem de ambar versiyonunu destekliyor. Bu yeni platform, giden modele göre% 70 ila% 100 arasında bir artış sağlamlığına ve 5 mm (0.2 inç) daha düşük bir ağırlık merkezine sahiptir. Bu yeni Impreza'nın% 95'i dördüncü nesle kıyasla tamamen yeni. Süspansiyon daha iyi konfor için ayarlanmışken, bazı modellerde Active Torque Vectoring de dinamikleri iyileştirmeye yardımcı olmaktadır. Uzun bir dingil mesafesi ile araba eskisinden daha uzun ve daha geniştir. Dingil mesafesindeki artışın büyük kısmı hem ön hem de arka koltuk bacak odasını iyileştirmek için kullanıldı; Amerika Birleşik Devletleri'nde Subaru şimdi yeni Impreza'nın kategori lideri yolcu odasına sahip olduğunu gösteriyor.

Yeni Subaru Impreza'ya [72] güç verilmesi, FB20 2.0 litre direkt enjeksiyonlu boksörün dört revize edilmiş versiyonudur. Bu motor Avrupa hariç tüm pazarlarda satılmaktadır. Avrupa'da ve Japonya iç pazarında 1,6 litrelik bir motor mevcut olmaya devam ediyor. Parçaların yaklaşık% 80'i yenilenmişken, motor eskisinden daha fazla dördü 152 hp üretiyor. Subaru'nun Lineartronic CVT'si de arttırılmış oran kapsama alanıyla geliştirildi ve 5 ileri manuel şanzıman mevcut olmaya devam ediyor. Impreza'nın 2.0L motorunda yapılan değişikliklerin, hafifçe geliştirilmiş bir hızlanma ve güç dağıtım esnekliği sunması beklenmektedir. Motor 152 hp olmasına rağmen, bazı otomobil gözden geçirenleri yeni Impreza'nın diğer markaların rakipleriyle karşılaştırıldığında güçsüz kalmaya devam ettiğini düşünüyor. Gibi bazı rekabet eden kompakt sedanlarVolkswagen Jetta , Honda Civic ve Hyundai Elantra 200 bg veya daha fazlasını sunan isteğe bağlı motorlarla satılmaktadır. Subaru ABD pazarında yeni Impreza derece verilen [73] (2.0L motoru ile) bir EPA ABD galon başına 28 mil öngörülen barajla (8.4 L / 100 km; 34 mpg -imp ) şehir / ABD'nin başına 38 mil galon (6.2 L / 100 km; 46 mpg ‑imp ) karayolu. Önceki nesil Impreza'da olduğu gibi, Subaru'nun Simetrik AWD'si isteğe bağlı olduğu Japonya dışındaki tüm pazarlarda standarttır.

Her ikisi ile yeni bir bilgi-eğlence sistemi gibi aktif güvenlik fonksiyonlarının Subaru'nun görme paketi, mevcut Apple CarPlay ve Android Auto . Kuzey Amerika ve Avustralya pazar modellerinde, CarPlay ve Android Auto tüm kaplamalarda standarttır. Kuzey Amerika modeli Impreza Limited, model tarihinde ilk kez bir elektrikli sürücü koltuğu ile de sunuluyor. Kuzey Amerika modelinde bulunmamasına rağmen, yeni Impreza aynı zamanda bir Japon markası tarafından standart olarak yaya koruma hava yastığı içeren ilk otomobil. Yeni Impreza, Japonya Yeni Araba Değerlendirme Programı [74] altında rekor bir güvenlik puanı kazandı ve 2017 yılında Euro NCAP'tan en iyi güvenlik notlarını kazandı . [75]

2016 yılında otomobilin girişinde Japonya Yılın Yılı Ödülü'nü kazandı. Bu galibiyet Subaru'ya BOTA B4'ün 13 yıl önce kazanmasından bu yana ilk kez ikinci COTY kupasını ve ilk zaferini kazandı.
 

Son mesajlar

Üst