Bentley Bentayga Üretim

Arabadelisi

Well-known member
Başlangıçta tarafından planlanan Volkswagen de üretilecek Volkswagen Bratislava Fabrikasında içinde Slovakya , platforma dayalı tüm diğer modeller üretilir fabrikası, bir anlaşma modeli Crewe fabrikasında üretilecek İngiliz Hükümeti ile anlaşmaya varıldı. Bentley, Crewe'deki yeni bir tesise 800 milyon £ yatırım yaptı ve yılda 3.000-4.000 SUV talebini karşılamak için 1.000 yeni çalışanı işe aldı.

Bentayga üretimi Crewe'ye taşınmasına rağmen, başlangıçta Bentayga'nın gövde kabuğunun üretimi Bratislava tesisinde kaldı. Gövde kabuğu üretimi, 2016 sonunda Volkswagen Zwickau-Mosel tesisine taşındı.

758'inin ABD pazarında satılması için tahsis edilen Bentayga'nın tanıtımı üzerine 608 adet "Birinci Baskı" ünitesi üretildi.

Bentley'nin 2016'daki orijinal tahmini, 3.500 Bentaygas'ın satılacağıydı. Yılın üretim hacminin tamamı satıldığında, üretim arttı ve 5.586 adet satıldı. Bu ilave 1.500 ünite de alıcılar tarafından önceden rezerve edildi. Bentayga, 2017'ye uzanan bir sipariş biriktirdi; Bazı pazarlarda Bentayga önümüzdeki iki yıl boyunca satıldı.

Bentley Bentayga, yüksek fiyat etiketine rağmen, 2016'da Bentley ve Bentley'nin en popüler modeli için benzeri görülmemiş bir satış başarısıydı.

hatırlama
Bazı koltuklar montaj sırasında doğru şekilde emniyete alınmamıştı ve Bentley Kasım 2016'da 378 aracı hatırlattı.